آراد برندینگ
خانه / عناب تازه / قیمت عناب تازه در سال ۴۰۰ | تفاوت قیمت عناب در سال ۱۴۰۰ با ۹۹

قیمت عناب تازه در سال ۴۰۰ | تفاوت قیمت عناب در سال ۱۴۰۰ با ۹۹

قیمت عناب تازه در سال ۴۰۰ چقدر است؟ تفاوت قیمت عناب در سال ۱۴۰۰ با قیمت آن در سال ۹۹ به چه صورت می باشد؟ در ادامه این مقاله علاوه به پاسخ به این سوالات به عناب تازه در سال ۱۴۰۰ خواهیم پرداخت و میزان فروش آن را در سال ۹۹ بیان خواهیم کرد لذا با ما همراه باشید.عناب تازه در سال 400

عناب در سال ۹۹

عناب در سال ۹۹ روز های پر افت خیز زیادی داشت به طوری که در تابستان این سال با گرمی زیاد هوا شکوفه های درختان عناب ریخت و بسیاری از افراد تصور میکردند که در سال نود و نه عناب زیادی برداشت نخواهد شد اما با کاهش دمای هوا سر شاخه های درختان عناب مجدد شکوفه کرد و این شکوفه های جدید باعث شد تا عناب به مقدار مورد نیاز مصرف کنندگان برداشت شود.

در سال ۹۹ حدود ۵ هزار تن عناب در خراسان جنوبی برداشت شد که شهرستان بیرجند بیشترین میزان عناب برداشتی را به خود اختصاص داد.عناب تازه در سال 400

قیمت عناب تازه و خشک در سال ۹۹ چقدر بود؟

در سال گذشته قیمت عناب تغییرات زیادی داشت و به مانند سال ۹۸ سال با ثباتی از نظر قیمت نبود به طوری که مدام شاهد تغییر قیمت عناب بودیم.

قیمت عناب تازه در سال ۹۹ حدود ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان خرید و فروش می شد که بیشترین خرید این نوع عناب از سوی شهر های تهران و مشهد صورت گرفت. اما همانطور که می دانید ماندگاری کم عناب تازه (۱۰ تا ۱۴ روز) باعث می شود نتون آن را زیاد در بازار عرضه کرد و از این رو عمدتا عناب به صورت خشک برداشت می شود.

قیمت عناب خشک در سال ۹۹ در ابتدای فصل برداشت آن یعنی مهرماه با سال ۹۸ تغییر نداشت اما در ادامه شاهد افزایش قیمت هر کیلو عناب خشک در این سال بودیم. برخی از قیمت های عناب خشک شده در سال ۹۹ به شرح زیر بود:

  • قیمت عناب دارویی: کیلویی ۶ تا ۸ هزار تومان
  • هر کیلو عناب ریز: ۱۲ تا ۱۵ هزار تومان
  • عناب متوسط: کیلویی ۲۰ تا ۲۵ هزار تومان
  • هر کیلو عناب درشت: ۳۵ تا ۴۵ هزار تومان
  • قیمت عناب درشت درجه یک: کیلوی ۴۵ تا ۵۵ هزار تومان
  • عناب دستچین شده: کیلویی حدود ۹۰ هزار تومانعناب تازه در سال 400

عناب تازه در سال ۴۰۰

عناب تازه سطح صاف و براقی دارد و داری طعم ملینی می باشد و کاملا ترد است همچنین رنگ عناب تازه قرمز روشن همراه با لکه های سبز رنگ بر روی آن می باشد. عناب تازه در سال ۴۰۰ از اواسط مرداد در خراسان جنوبی برداشت می شود و حدود یک تا یکو نیم ماه هم ادامه دارد.

لازم به ذکر است که عناب تازه در سال ۴۰۰ و به طور کلی در تمام سال ها فقط در بازه ای که در بالا ذکر شد موجود می باشد لذا چنانچه در غیر این مدت کسی ادعای فروش عناب تازه را کرد بدانید صحبت او درست نمی باشد و عناب با به صورت مصنوعی و با خیس کردن ان به شکل تازه در آورده است.
عناب تازه در سال 400

قیمت عناب تازه در سال ۴۰۰

عوامل زیادی در قیمت تمام شده عناب موثر می باشند که از جمله آن ها اندازه و کیفیت آن می باشد مراد از کیفیت تازه و امسالی بودن آن می باشد چرا که عناب پارسالی بوی کهنگی می دهد و قیمت آن پایین تر می باشد.

پیش بینی می شود قیمت عناب تازه در سال ۴۰۰ در حدود ۲۰ هزار تومان خرید و فروش شود و نسبت به سال ۹۹ افزایش سه چهار هزار تومانی ای داشته باشد.عناب تازه در سال 400

قیمت عناب خشک در سال ۱۴۰۰

عناب بعد از این که خشک می شود وزن آن کاهش می یابد و از آن جایی که آب موجود در عناب تازه خشک می شود سطح عناب خشک مقداری چروکیده می گردد. کاهش وزن عناب باعث شده است که قیمت عناب خشک نسبت به نوع تازه آن بیشتر باشد لازم به ذکر است که حدودا از هر ۲٫۵ کیلو عناب تازه یک کیلو عناب خشک حاصل می شود.

در حال حاضر هنوز عناب خشک ۴۰۰ وارد بازار نشده است اما پیش بینی می شود قیمت عناب خشک در سال ۱۴۰۰ نیز به مانند عناب تازه افزایش ۳ تا ۴ هزار تومانی به ازای هر کیلو داشته باشد.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
اسماعیل وحدتی زاده
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09157214655
کانال تلگرام: armisnuts@
اینستاگرام: armisnuts
پست الکترونیکی: armisnuts@gmail.com

مطلب پیشنهادی

قیمت عمده عناب تازه

قیمت عمده عناب تازه در بازار بیرجند

قیمت عمده عناب تازه در بازار بیرجند بر اساس کیفیتی که این محصول دارد متغیر …

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Buttonتماس بگیرید